Adobe Photoshop zdarma přes web

Adobe umožnil přístup k projektům na Photoshopu a Illustratoru pomocí webové aplikace. Stačí jen URL a je možné pozvat kohokoli k náhledu a okomentování souboru.

Ukázka možnosti spolupráce na souboru ve Photoshopu pro web

Dříve bylo nutné mít licenci Photoshopu, aby bylo možné přistupovat jeho grafickým souborům (1).

Držitelé licence na Creative Cloud mohou provádět mírné editace přímo v browseru.

Photoshop on the Web je ve stavu public beta a Illustrator on the Web debutuje v private beta.

Zde je možné se přihlásit do private beta: https://pages.adobe.com/creativecloud/en/collaboration/private-beta

UPDATE 24. 3. 2023:

Photoshop on the web je stále ve stadiu public beta. Je možné k němu přistupovat také přes webový odkaz https://photoshop.adobe.com/. Funguje v browseru Chrome a umožňuje například snadno odstranit pozadí či toto pozadí rozostřit. Lze v něm také udělat retuš fotky a většinu grafických operací jako v editorech pro rastrovou grafiku včetně práce s vrstvami.

Celkově se aplikace snaží být intuitivní a průběžně nabízí tipy také v češtině. Ten, kdo již zná nějaké grafické editory se poměrně rychle zorientuje.

Uživatelské rozhraní Photoshopu pro web

Zdroj: blog.adobe.com

(1) Existují i další možnosti jak přistupovat k souborům Photoshopu: GIMP, Paint.NET, Photopea, XnView, IrfanView a například Google Drive či Microsoft OneDrive umí zobrazit PSD na webu.

Microsoft Teams a Zimlet
teams a zimbra

Mnoho lidí používá z opensource software z řady různých důvodů. V dnešní praktické ukázce uvidíme, že opensource si rozumí také Celý článek

2 comments on “Adobe Photoshop zdarma přes web”

Reading your article has greatly helped me, and I agree with you. But I still have some questions. Can you help me? I will pay attention to your answer. thank you.

Thank you for reading my article and for your kind words. I’m glad to hear that it was helpful to you. I would be happy to answer any questions you have. Please feel free to ask me anything, and I will do my best to provide you with a helpful response.

Komentáře nejsou povoleny.