10 strategických technologií pro vaši společnost

strategie šachové figuryTechnologie jsou jednou, možná nejdůležitější, zbraní v businessu.
Společnost Gartner vytvořila seznam 10 technologií, které v příštích 5 letech kompletně změní způsob, kterým děláme business.

Neznamená to však, ža by firmy měli investovat do všech jmenovaných technologií, ale musí učinit rozhodnutí ohledně toho, jak tyto technologie mohou vyhovět jejich očekávaným potřebám v blízké budoucnosti.

Mobilní zařízení

Windows PC má ukončit své dominantní postavení na pracovišti a stát se jen jedním z podporovaných prostředí.

Gartner předpovídá, že do roku 2013 mají mobily překonat PC jak nejběžnější zařízení k přístupu na web.

Mobilní aplikace a HTML5

V příštích 5 letech nebude jednotný univerzální nástroj pro tvorbu aplikací.¨

6 mobilních architektur zůstane populárních – nativní, speciální, hybrid, HTML5, Message a No Client. Je však pravděpodobný možný posun z nativních aplikací k webovým jakmile toho bude HTML5 více umět.

Personal cloud

Personal cloud bude postupně nahrazovat PC jako místo, kde si lidé uchovávají osobní obsah. Uživatelé v něm budou spatřovat přenosné, vždy dostupné místo, kam budou chodit plnit si digitální potřeby.

Enterprise app stores

Gartner soudí, že do roku 2014 bude mnoho organizací dodávat pracovníkům mobilní aplikace prostřednictvím soukromých app stores. Role IT se prosune z centralizovaného plánovače na manažera trhu.

Internet of Things

Internet of Things (IoT) odkazuje k unikátně identifikovatelným objektům (thinks) a jejich virtuálním reprezentacím ve struktuře podobné internetu. Jeho klíčové prvky zahrnují embeded senzory, technologie na rozpoznání obrazu a NFC platby.

Smartphony a další inteligentní zařízení nevyužívají jen mobilní sít, ale komunikují též skrze NFC, Bluetooth, LE a WiFi s širokou řadou zařízení a periférií. IoT umožní vzniknout řadě nových aplikací a služeb.

Hybridní IT a cloud computing

Nedávný výzkum Gartneru odhalil, že interní cloud services brokerage (CSB) je na vzestupu v souvislosti s tím, jak si IT ve firmách uvědomují odpovědnost za to, pomáhat zlepšovat způsob, jakým se komplexní cloudové služby presentují jejich interním uživatelům a externím obchodním partnerům.

Strategická Big Data

Společnosti chápou, že je nemožné ukládat všechna data, která potřebují k rozhodování, na jediném místě. Namísto toho se přesouvají na více systémů, všetně správy obsahu, datových skladů, data martů a specializované souborové systémym spojené navzájem datovými službami a metadaty, což vytvoří logický podnikový datový sklad.

Actionable analytics

Se zlepšeným výkonem a náklady si mohou IT leadeři dovolit dělat analytiky a simulace na každou akci, kterou činí firma.

Ještě více flexibility v rozhodování umožnuje mobilní klient napojený na cloudové analytické stroje a big data repositories.

In memory computing

Jedná se o ukládání informací v RAM pamětech dedikovaných serverů namísto na pomalých hard discích. Takto může být zkrácena doba běhu procesů trvajících hodiny na minuty, či dokonce sekundy.

Technologie umožňuje poskytovat služby v reálném, či téměř rálném čase interním či externím uživatelům formou cloudových služeb.

Integrované ekosystémy

Na trhu je trendem posun k více integrovaným systémům a ekosystémů. Je to důsledek volání uivatelů po nižších nákladech jednoduchosti a vyšší bezpečnosti.

Trend se projevuje ve třech rovinách. Apliance, cloudová marketplace a mobilní aplikace

Zdroj: memeburn.com

Strategie na podnikové aplikace
dashboard

K dosažení plné digitální transformace podniku je nutné mít dobře promyšlenou strategii pro rozvoj aplikací. Dinesh Varadharajan (CPO, Kissflow) navrhuje Celý článek