iPhone moment pro AI začal

iPhone moment pro AI začal, uvedl Jensen Huang (CEO, Nvidia).

Nvidia plánuje nákladné superpočítače pro AI k pronájmu.

Nvidia již pomohla partnerům jako je Microsoft vybudovat systémy pro ChatGPT. Huang na úterní konferenci uvedl, že Nvidia pracovala s Oracle a dalšími, aby mohli nabídnout přístup k superpočítačům Nvidia DGX komukoliv, kdo se dokáže zalogovat prostřednictvím webového prohlížeče.

Mezi další zmiňované partnery patří Alphabet, AT&T, Amgen, ServiceNow, TSMC a ASML. Poslední dvě jmenované společnosti se zabývají vývojem a výrobou polovodičů.

Nvidia v polovodičích

Huang oznámil novou technologii, která má urychlit návrh a výrobu polovodičů. Software používá chipy od Nvidie. Výpočty, které zabraly 2 týdny mají být hotové již přes noc a spotřeba energie pro tyto výpočetní úlohy má poklesnout z 35MWh na 5MWh. Další informace zde https://developer.nvidia.com/culitho.

Služba pro podniky AI Foundation

Nvidia také uvedla novou službu určenou pro podniky s názvem AI Foundation. Služba má pomáhat podnikům trénovat zákaznické přizpůsobené AI modely. Službu již mají v plánu použivat například Adobe a Shutterstock.

Zdroj: economictimes.indiatimes.com, finance.yahoo.com, image credit Nvidia.com

Nový Designer v preview
Microsoft designer a logo

Microsoft přidal do Microsoft 365 preview nástroje Designer. Tento nástroj umí s pomocí umělé inteligence generovat nové nápady. Podobně jako Celý článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *