Zařadí se Apple a Google do akciového indexu Dow Jones?

logo appleMagazin Barrons oznámil, že Dow Jones Industrial Average čeká úprava, a že Apple a Google lépe representují prostředí v globálním businessu.

Zmínění dva technologičtí titání mají velký vliv na finančních trzích uvedl dnes Barrons. Společnosti představují hlavní posun v prostředí globálního businessu způsoby, kterými to HP, Bank of America a Alcoa nečiní.

Ochránci Dow mají zajistit, že tento benchmark, vytvořený v 19. století, zůstavá stále relevantní pro trh v 21. století, říká Barrons.

Barrons se zmiňuje, že přidání některé zmíněné společnosti do indexu může být velmi obtížné, protože Dow kalkuluje slavný index 30 akcií na základě ceny akcie. Apple by náhle zahltil index s vahou 26 procent, více než dvojnásobkem vlivu IBM s 12 procenty váhy. Barrons navrhl, že Appl by si mohl zajistit místo v indexu provedením splitu 5 ku 1, či dokonce 10 ku 1. Apple předstihl Google v ceně akcie tento měsíc, zatímco Google oznámil vůbec první akciový split týden nato.

Zdroj: http://news.cnet.com/8301-13579_3-57423893-37/apple-google-about-to-join-dow-jones-stock-index/

API důležitou součástí strategie firmy
aplikace v IS

Většina ředitelů středních podniků uvádí růst mezi 3 hlavní priority. K dosahování tohoto růstu a k tvorbě „business momentů“ mají Celý článek