6 nástrojů, které rozvinou business intelligence

business intelligenceŠest nástrojů business intelligence upoutalo pozornost reportéra Enterprise Apps Today na nedávném BI summitu Gartneru. Všechny rozvíjí tradiční přístupy business intelligence, často poskytováním vlastností předvídání a práce v reálném čase.

Zde je šest více zajímavých produktů presentovaných na summitu:

QuartetFS Analytics Cube

QuartetFS vyvinul in-memory OLAP kostku, které cílí na řešení úkolů na rozsáhlých datech. Základní myšlenkou je eliminovat čast promarněný čekáním na zhmotnění výsledku dotazů. Namísto toho QurtetFS aktualizuje analytickou kostku, kdykoli se objeví nová fakta. Tudíž stále přepočítává klíčové faktory proti tokům z marketingu a dalších zdrojů dat.

Whipple (ředitel QuartetFS) uvedl příklad: „Většina finančních společnosti reviduje value at risk jednou či dvakrát denně, jelikož běh dotazu dabere několik hodin. Naši zákazníci jsou schopni nepřetržitě předvídat na základě agregovaných schémat. To jim umožňuje být daleko více jistými v jejich údajích.

Podle Whippleho je produkt vhodný pro logistiku a nákladové rozhodování v e-commerce.

Logi Info Active Analytics

Baker Tilly Revas vytvořili klientský portál z LogiXML, který umožňuje poskytovat svým klientům poskytovat funkčnosti business intelligence jako jsou reporting a dashboardy.

Dokaže se zavrtat do dat a provést vlastní analýzu.

Nejedná se o produkt, který vyžaduje vědce na data, kteří by mu porozuměli.

Business Intelligence with Statistics Edge od Revolution Analytics

Společnost Revolution Analytics stojí za open source statistickým jazykem R. Facebook, Linkedin a banky (pro obchodní modely) používají R, aby odvodili znalosti z rozsáhlých dat.

EBay používá R v enginu pro doporučování v reálném čase, který vybíra vhodná doporučení pro zákazníky. Facebook vyhledává možná nová přátelství. Hedgový fond importuje Twitterové feedy jako dodatečný prvek pro obchodní model.

SAS Visual Analytics

SAS Visual Analytics poskytuje in-memory analytiky na blade hardware. Myšlenkou je učinit to nákladově efektivním, škálovatelným přidáváním více bladů. Jedná se o kombinaci SAS analytics běžící in-memory spolus s podporou Hadoopu, visualizace a mobilní funkčnosti.

SAS LASR Analytic Server dává in-memory architekturu a lokální úložiště je poskytováno použitím Hadoopu.

Simulační hra od HiQube

HiQube poskytuje zejména matematickou simulaci. Nahlíží na problémy takto: „Jestliže toto jsou naše cíle, jak se tam dostaneme?“. Využívají se analýzy what-if a simulace.

Utility společnost využívající tisíce chytrých měřičů nemusí odečítat ručně jendou měsíčně, ale přicházejí k ní data kontinuálně z každého měřiče. Toto umožňuje vyladit cenovou strukturu z jednoduchého schématu špička/mimo špičku na schéma s mnoha různými sazbami během dne. Informováním zákazníkům se zákaznici mohou rozhodnout neprat v 5 odpoledne, ale čekat po 9, kdy jsou sazby nižší.

Pentaho hledá schémata v Big datech

Petnaho spatřuje hojnost využívání společnostmi, které již mají platformu business intelligence, ale rozhodli se začlenit do ní Pentaho, aby mohli najít schémata mezi datovými zdroji.

Společnost zvolila open-source přístup k business intelligence a využívá Hadoop a Javu. Nejnovější verze 4.5 je zaměřena na vizualizaci a uživatelskou přívětivost a přidává funčnosti na Big data a dobývání dat.

Zdroj: enterpriseappstoday.com

Windows 10X nový OS v pre-release
windows 10x pre-release start

Windows 10X má být novým zjednodušeným systémem pro zařízení s jednou obrazovkou. Tento pre-release ukazuje na změnu koncepce pro Windows Celý článek