Confidential computing u Google

google cloud 3d

Google cloud představil 2 nové služby pro zabezpečení:

  • Confidential VM – beta
  • Assured Workload for Goverment – private beta v U. S. oblastech

Confidential Computing

Jedná se o přelomovou technologii, která šifruje používaná data zatímco jsou zpracovávána.

Confidential VM je prvním produktem v portfoliu Confidential Computing. Google již používá řádu technik k isolaci a sandboxingu jako součást cloudové infrastruktury.

Confidential VM toto posouvá na další úroveň tím, že nabízá šífrování paměti takže můžete dále isolovat vaše úlohy v cloudu. Confidential VM může pomoci všem zákazníkům k ochraně citlivých dat, ale u Google si myslí, že bude obzvláště zajímavý pro ty v regulovaných odvětvích.

K tomuto má Goggle open-source framework Asylo.

Assured Workload for Government

Assured Workload for Government vvtváří řízená prostředí ve kterých jsou automaticky vyžadována umístění dat v U. S. a řízení přístupu osob. Technologie má umožnit obsluhovat kritické workloady v cloudu bez ohrožení či narušení compliance.

Podle Nelly Porter má Confidential Computing mezi jinými benefity také umožnit organizacím navzájem spolupracovat bez ohrožení či narušení utajení datových sad. Tato spolupráce může vést k vývoji více transformačních technologií a nápadů – představte si, že budete schopni rychleji vytvořit vakciny a léčit nemoci jako výsledek této bezpečné spolupráce.

 

Zdroj: cloud.google.com, channelasia.tech

Nová platforma SAP Consumer Insight 365
cloud computing

SAP představil tento týden ve Vegas novou platformu nazvanou SAP Consumer Insight 365. Jedná se o cloudovou mobilní službu, která Celý článek