Přestupná sekunda způsobila zmatek na internetu

přestupná sekundaPřestupná sekunda byla přidána k UTC, aby doladila hodiny na zemskou rotaci v noci 30.6. a zpozdila tak přechod na 1.7. o jednu sekundu.

Sekunda navíc byla přílíš pro některý software na internetu. Toto doladění způsobilo pád řady webů na internetu připomínaje potíže s Y2K chybou před desetiletím (přechod na rok 2000 a informace v počítačových systémech o letopočtu „1999“ místo „99“).

Reddit, socialní síť pro novinky zaslal twitterovou zprávu: „Máme nějaké Java/Cassandra problémy vztahující se k přestupné sekundě“.

Mozilla, organizace za prohlížečem Firefox, měla také problémy. „Java se zakuckala na přestupné sekundě“, řekl inženýr Mozilly Eric Ziegenhorn.

LinkedIn, profesionální sociální síť, sdělil, že jejich služba byla mimo provoz v sobotu.

Australské aerolinie Quantas hlásily zpoždění, což některá média přičítala za vinu softwarovým problémům s reservačním systémem Amadeus, zasaženým přestupnou sekundou.

Google byl připraven na nejnověší z 25 přestupných sekund přidávaných od roku 1972, identifikoval problémy v roce 2008 a vyvinul řešení. Řešení nazval „leap smear“.

Zdroj: AFP

Microsoft Teams a Zimlet
teams a zimbra

Mnoho lidí používá z opensource software z řady různých důvodů. V dnešní praktické ukázce uvidíme, že opensource si rozumí také Celý článek