Windows 365 v cloudu a open-source alternativy

Windows 365 má být produktem desktop-as-a-service, který bude poskytovat Windows 10 a Windows 11 jako virtuální desktopy. Oba poskytované desktopy mají běžet na Windows, Androidu, macOS, iPadOS a Linuxu.

Výhodou má být pevná cena za uživatele (flat-rate), na rozdíl od ceny za využití zdrojů u stávajícího Azure virtual desktopu.

Windows 365 má být uvolněn ve verzích business a enterprise začátkem srpna (2.8.2021).

Microsoft prezentoval Windows 365 jako nástroj pro hybridní práci. Hybridní práce ve zkratce je uspořádání, při kterém jednotlivec, team či organizace pracuje část času na pracovišti a část času na dálku.

Open-source alternativa k Windows 365

Open-source alternativou k Windows 365 může být software známý pod ozdančením VDI (Virtual Desktop Infrastructure). VDI software je nástroj, který poskytuje vzdáleně hostovanout virtuální desktopovou zkušenost.

VDI (Virtual Desktop Infrastructure) software abstrahuje servery od fyzických desktopů a poskytuje je virtuálním strojům. VDI softwarové nástroje také spravují patching, údržbu a požadavky na zdroje pro hostované desktopy. Přichází s možnostmi jako jsou řízení přístupu, centralizovaný management desktopů, spolupráce, správa dat, malware ochrana, alokace paměti a úložišť, sledování výkonu, vzdálená správa workspace, login clientů, flexibilní architektura, bezpečný web a mnohými dalšími.

Virtual desktop infrastruktura tabulka porovnání
Srovnání software pro virtual desktop infrastrukturu zdarma či open-source

Zdroj: Techtarget.com, goodfirms.co

Nový Designer v preview
Microsoft designer a logo

Microsoft přidal do Microsoft 365 preview nástroje Designer. Tento nástroj umí s pomocí umělé inteligence generovat nové nápady. Podobně jako Celý článek