Oracle cloudové služby zdarma pro vývojáře

Oracle rozšířil své služby „vždy zdarma“ pro vývojáře software. Soupeří tak se službami jako jsou AWS, Google Cloud a MS Azure.

„U cloudu se vše točí kolem vývojářů“, řekl D. Gerrity (senior VP, developer services for OCI) v rozhovoru pro SiliconANGLE. Dan Gerrity dále uvedl, že cítí jako skutečnou příležitost přitáhnout vývojáře s použitelnými službami zdarma (vzpomíná také překvapivé účty za služby AWS).

Oracle chce podle Gerrityho zajistit, aby developer mohl skutečně dokončit projekt s těmito službami. Mají být dostatečné k vytvoření end-to-end aplikace.

V loňském roce Oracle rozšiřoval nabídku always free služeb. Oracle je databázová firma a tudíž dává přistup zdarma k více databázovým službám. Oracle JSON database service a Oracle NoSQL database cloud service jsou takovými službami.

Celkově se jedná o 20 služeb a zdrojů, se kterými mohou vývojáři experimentovat. Cloudové služby „Always free“ pokrývají následující oblasti:

  • Infrastruktura
  • Databáze
  • Observability a management
  • Přídavné služby
Oracle Cloud zdarma a placené oproti AWS
Oracle vs AWS (credit: oracle.com)

Výhody služeb (placených) oproti AWS mají být: 1/4 nákladů za odchozí data, 3x lepší poměr ceny výkon u compute instancí pro všeobecné použití, 44% méně nákladné u HPC workloads a 20x více IOPS AWS za méně než polovinu ceny.

Zdroj: siliconangle.com, oracle.com

Windows 10X nový OS v pre-release
windows 10x pre-release start

Windows 10X má být novým zjednodušeným systémem pro zařízení s jednou obrazovkou. Tento pre-release ukazuje na změnu koncepce pro Windows Celý článek

1 comment on “Oracle cloudové služby zdarma pro vývojáře”

A fascinating discussion is definitely worth comment. I believe that you ought to publish more on this subject, it might not be a taboo subject but usually people do not discuss such topics. To the next! Many thanks!!

Komentáře nejsou povoleny.