Windows 8 je enterprise ready – podnikové aplikace připraveny

windows 8Microsoft bude muset bojovat za přijetí nových Windows 8 IT profesionály.  Na TechEdu North America v Orlandu zástupci Microsoftu ukázali řadu důvodů, proč upgradovat na Windows 8, která mají být v prodeji před koncem tohoto roku.
Této konference se zůčastnilo asi 10000 IT profesionálů.

Antoine Leblond z Microsoftu řekl, že Windows 8 jsou designem enterprise-ready. Zatímco Widows 7 mají kořeny ve Windows 95 a byly postaveny pro situaci, kdy většina zařízení byla desktopy s připojením do zásuvky, nyní je zásadní mobilita a výdrž na baterie. V souvislosti s popularitou laptopů a tabletů dotykové displaye se staly všudypřítomnými a lidé jsou stále připojeni k internetu, takže data a aplikace musí být stále dostupné z cloudu.

Zastupci Microsoftu předvedli nejen snadné ovládání systému, ale i řadu podnikových aplikací, které vyvinuli partneři pro Metro interface – včetně SAPovského prototypu aplikace pro sales forecasting. Metro aplikace mají být čistší a vést k vyšší produktivitě.
Na zařízeních s ARM procesory bude možné provozovat s verzí Windows RT nejen nativní Metro aplikace, ale i Windows 7 aplikace prostřednictvím data centra s technologií Remote Desktop.

Analytici Gartneru, IDC a dalších firem z oblasti průzkumu trhu IT vyjádřili skepsi ohledně přijetí velkoobchodních upgradů na Windows 8, jelikož mnoho firem právě dokončilo, či ještě upgraduje na Windows 7 z Windows XP.

Zdroj: IDG

SAP a Google cloud rozšiřují partnerství
SAP Waldorf google cloud

SAP a Google Cloud oznámili rozšíření partnerství a uvádějí nabídku open data. Nová nabídka má zákazníkům umožnit vybudovat end-to-end data Celý článek