Nový Designer v preview

Microsoft přidal do Microsoft 365 preview nástroje Designer. Tento nástroj umí s pomocí umělé inteligence generovat nové nápady. Podobně jako Adobe express také obsahuje funkci pro odstranění pozadí. Zajímavou funkčností je Brand kit. Brand kit bude umět vytvářet návrhy vizuálů s podporou AI. Prozatím však tato funkčnost není plně dokončena.

Microsoft designer preview brand kit
Microsoft Designer Brand kit

AI funkci jsem vyzkoušel a nepřipadalo mi, že by mne generátor na základě promptu příliš poslouchal. Konkrétně jsem chtěl, ať začlení logo Microsoft designer do obrázku. Toho se mi nepodařilo docílil jinak než ručně. Výsledek jsem použil jako titulní obrázek pro tento příspěvek blogu.

S podporou AI se tento nástroj pro tvorbu jednoduché grafiky může být v budoucnu lepší oproti konkurenčním také díky částečnému zaměření na branding. Pro ty, kteří nejsou zvyklí na vrstvy toto představuje zjednodušení práce. Samozřejmě, že na nástroje od Adobe prozatím nestačí, ale u Adobe Expres zase chybí AI funkce.

UPDATE 13.8.2023: Adobe Expres BETA má již AI funkce. Výsledek podobného promptu byl však výrazně ošklivější. U loga mne výsledek naopak mírně překvapil.

Budoucí plnohodnotné využití tohoto nástroje vidím v malých teamech či menších firmám, které nejsou specialisté na design, ale potřebují rychle a jednoduše dosáhnout výsledků.

iPhone moment pro AI začal
Nvidia AI ilustrace html css php c++

iPhone moment pro AI začal, uvedl Jensen Huang (CEO, Nvidia). Nvidia plánuje nákladné superpočítače pro AI k pronájmu. Nvidia již Celý článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *