Růst zájmu o software, poskytovaného jako služba (SaaS)

rust software jako služba saas

Gartner oznámil, že software-as-a-service (SaaS) dosáhne 14,5 miliardy USD v roce 2012.

SaaS, nebo webový software je důležitou součástí nervové soustavy pro start-upy, výrobní firmy a malé podniky. Webové aplikace a sítě dokáží pomoci akcelerovat růst vaší společnosti a hlavně přináší nové způsoby jak udělat produkty užitečnějsí a dostupnější pro zákazníky.

Capterra (služba pro recenze software) odhalila některé překvapivé softwarové trendy (na základě hledání uživatelů na jejich stránkách) :

  • Windows zůstává nejpopulárnější platformou s 49% podílem. Webové aplikace (SaaS či cloudové) mají 26% a Mac je na 3. místě s 11%.
  • Stejné je to s počtem uživatelů. Když je počet uživatelů software jeden uživatel, pak Windouws jsou volbou v 65%, webové v 15% a Mac ve 13%. Při 2-9 uživatelích se zájem o Windows a Mac snižuje na 56% a 8% a zájem o webové aplikace roste na 28%. Při 10 a více uživatelích, zájem o webové aplikace roste na 35-40%.
  • Když tato čísla z roku 2011 porovnáme s rokem 2010, zájem o webová řešení rostl o 2%. Zájem o Macovská řešení rostl o 10%. Hlavní platformou, která byla postižena nebyly Windows, ale Linux/Unix, kde došlo k poklesu o 16%.

Je možné, že kombinace nástrojů, hmotných produktů a cloudového software (což je důležitou základnou propojených uživatelů) vystřelí váš produkt vzhůru.

Uvažujeme-li z perspektivy Gartneru, že SaaS dosáhne 14,5 miliardy v roce 2012, jak můžeme posílit nebo vytvořit specifické aplikace, které umožní vašim zákazníkům kupovat, používat, a pak zopakovat, rozšířit či připojit se k vašemu projektu, stavebnici, či produktu, abychom změnili svět?

Celý článek na: http://www.forbes.com/sites/tjmccue/2012/04/04/14-billion-software-as-a-service-industry-growth-influences-maker-companies/2/

Jak mohou pomoci firmě cloudová API

API (application Programming Interface) mají všichni od Twitteru po Facebook. Bez se něj, jak se zdá, nelze přejít na on-line Celý článek