Amazon Honeycode – nový no-code app-builder pro mobilní a webové aplikace

honeycode logoAmazon nedávno oznámil beta release Amazon Honeycode – služby, která má umožnit rychle tvořit aplikace bez psaní jakéhokoliv kódu.Podle webu honeycodecommunity.aws má Honeycode transformovat vaše data v tabulkách na interaktivní mobilní a webové „powerhouses“.

3 nejdůležitější věci o Amazon Honeycode

AWS Partner Network (APN) a Amazon Honeycode

Členové APN mohou užívat Honeycode interně k vylepšení jejich business procesu a potřeb produktivity.

„Honey“ představuje něco sladkého, chutného a známého, řekl Vaidyanathan (AWS director of product management for Amazon Honeycode). Spojením honey a code jsme chtěli takové jméno služby, které přesvědčí, že tvorba aplikací je nyní přístupnám firemním uživatelům a že to dokonce může být zábava.

Základy Amazon Honeycode

Honeycode je dostupný jako beta pouze v AWS US WEST cloud regionu. Zákazníci můžou vytvářet aplikace pro 20 uživatelů zdarma s omezením na 2500 řádek. Další placené plány jsou za 20 a 30 USD měsíčně (s limity 10 a 100 tisíc řádek) a oba obsahují 20 uživatelů v ceně.

Služba zahrnuje šablony pro běžné aplikace: Budget approval, Content tracker, Customer tracker, Demo Schedule, Event management, Field service agent, Inventory manager, Simple Survey, Simple to-do, Team task tracker, Timeoff reporting.

Aplikace má být možné si customizovat a využívat repertoáru zabudovaných, událostmi řízených akcí, které umí generovat e-mailové notifikace a měnit tabulky. Uživatelé mají také možnost importovat data (CSV formát) do čistého workbooku a použít interface tabulky k definování datového modelu a designu screenu aplikace s objekty jako jsou seznamy, tlačítka a vstupní pole.

Amazon Honeycode automatizuje tvorbu a propojování 3 vrstev funkčnosti, která se nachází ve firemních aplikacích: databáze, business logika a uživatelské rozhraní.

Honeycode má 2 API: GetScreenData a InvokeScreenAutomation. Tyto mají možnost pracovat s daty a interagovat s aplikacemi vytvořenými v Honeycode. GetScreenData je read-only API.

Velmi odlehčený nástroj

Amazon Honeycode cílí na neprofesionální vývojáře, kteří jsou koncovými uživateli v podnicích, podle Jasona Wonga (research vice president, Gartner).

„Nástroj je velmi odlehčený v tomto úvodním vydání a nebyl by substitutem pro zákaznická řešení, která by partneři vytvářeli s použitím AWS“, řekl Wong.

Časem by Honeycode mohl být používán partnery ke tvorbě no-code konfigurovatelných uživatelských rozhraní – např. formulář či aplikace k začlenění do částí větších složitých aplikací, které běží na AWS. „Partneři by také mohli tvořit a přispívat do šablon aplikací, pokud bude v budoucnu nabízeno marketplace, katalog na AWS“, uvedl. Gartner vidí marketplace platformy jako klíčový hybatel hodnoty pro low-code platformy, aby se vytvořilo přijetí kritickou masou.

Ve srovnání s Microsoft Power Apps a Gogle Cloud AppSheet je Honeycode velmi odlehčená funkčnost. Wong uvádí, že oba jmenované produkty jsou na trhu již mnoho let a hlavně jsou navázány na Office 365 či G Suite. AWS nemá takový SW pro kancelářskou produktivitu.

Zdroj: https://www.honeycode.aws/, crn.com

 

Oracle cloudové služby zdarma pro vývojáře
oracle cloud vždy zdarma

Oracle rozšířil své služby „vždy zdarma“ pro vývojáře software. Soupeří tak se službami jako jsou AWS, Google Cloud a MS Celý článek